Jak urządzić łazienkę? Przytulnie czy nowocześnie? Aranżacje, rozwiązania i materiały

Modne łazienki to temat bardzo wielu blogów oraz czasopism o tematyce wnętrzarskiej. W końcu łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, nawet jeżeli jest niewielka, warto dołożyć wszelkich starań do wygodnego jej urządzenia. To właśnie podczas remontów i urządzania łazienek pojawiają się też największe dylematy, na przykład te dotyczące wyboru prysznica lub wanny.

Aranżacja łazienki w bloku

Najwięcej sprytu muszą wykazać właściciele mieszkań w bloku. To właśnie oni zwykle posiadają najmniejsze łazienki, które nie przekraczają kilku metrów kwadratowych. Na takiej powierzchni trudno jest zorganizować zarówno prysznic, jak i wannę. Sporo osób decyduje się jednak na jedno z lepszych rozwiązań, jakim jest obudowana wanna, pozwalająca na wygodne branie prysznica. Aranżując łazienkę w bloku warto skorzystać z podpowiedzi projektantów wnętrz lub architektów. Z pomocą tych specjalistów będzie można dobrze zagospodarować dosłownie każdy centymetr powierzchni, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy w łazience znajduje się też piecyk gazowy do grzania wody, oraz pralka.

Łazienka przytulna czy nowoczesne

Współczesne łazienki urządza się bardzo minimalistycznie, zatem sięga się po nowoczesne materiały wykończeniowe. Jednocześnie dzięki zastosowaniu na przykład płytek drewnopodobnych, którymi można wyłożyć podłogę w łazience, można uzyskać bardzo ciepły i przytulny efekt. Jeżeli jednak bardziej przemawiają do nas łazienki nowoczesne, wystarczy sięgnąć po duże płytki imitujące beton, a łazienkę zaaranżować w szarościach lub czerni i bieli. Najważniejsza jest świadomość tego, że warto zainwestować więcej w dobre jakościowo materiały wykończeniowe, bo to właśnie one stanowią bazę do dodatków, którymi w łazience można wyczarować bardziej przytulny klimat. Mowa tu na przykład o puchatych ręcznikach i dywaniku łazienkowym, albo koszykach do przechowywania kosmetyków.

Łazienka w domu jednorodzinnym

Łazienki w domach jednorodzinnych dają spore pole do popisu dla aranżacji tak zwanego pokoju kąpielowego. Jeżeli dodatkowo w domu mamy dwie łazienki, jedna może pełnić funkcję łazienki dla gości. Pokój kąpielowy to pomieszczenie, w którym zaaranżowano wolnostojącą wannę, która wprowadza niesamowity klimat do każdej łazienki. To właśnie tam można też zorganizować dla siebie toaletkę, a także wydzielić miejsce na otwarty prysznic. Pokoje kąpielowe, jak sama nazwa wskazuje, są strefą relaksu w domu, miejscem idealnym do dbania o swoją urodę. Zwykle potrzebna jest większa powierzchnia do zorganizowania takiego pokoju, dlatego to rozwiązanie dla właścicieli domów oraz nowoczesnych apartamentowców.